-20% Kod Rabatowy: BLOOMIES20 do 14 lipca!

Darmowa dostawa

Mycie twarzy 7 praktycznych porad

1. Dwuetapowe mycie twarzy

Najważniejsze zasada mycia twarzy – zawsze oczyszczaj w dwóch etapach.

Demakijaż

Pierwszym jest demakijaż czyli wstępne zmycie makijażu. Najlepiej sprawdzą się do tego emulsja do mycia twarzy, olejek. Do rzęs, powiek i brwi użyj płynu micelarnego. Nie pocieraj mocno twarzy wacikami tylko daj się rozpuścić przytrzymując.

Oczyszczenie

Po drugie, ale wcale nie mniej ważne oczyszczenie twarzy. Do tego sprawdzą się ponownie emulsja, pianka czy żel.

2. Każdy etap mycia twarzy musi trwać co najmniej minutę

Daj sobie czas, zmyj wszystko dokładnie nie spiesząc się, dzięki temu porządnie oczyścisz skórę. Umyj, każdy zakamarek poświęcając, na każdy etap przynajmniej minutę.

3. Pamiętaj o dokładnym demakijażu

Bez dokładnego demakijażu nie oczyścisz twarzy. Upewnij się, że wszystko zostało zmyte zanim przystąpisz do dalszego oczyszczania skóry.

4. Strefa skóry przy włosach

Jest często pomijanym miejscem na twarzy, ale wcale nie mniej ważnym. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić skórę zaraz przy włosach, tam też zbierają się resztki makijażu. Może to poprawić mycie twarzy.

5. Nie wycieraj twarzy ręcznikiem

Ręcznik używany wiele razy jest miejscem gromadzenia się drobnoustrojów. Wycieraj twarz jednorazowymi ręcznikami papierowymi, aby uniknąć przenoszenia bakterii i drobnoustrojów z powrotem na twarz. Nie pocieraj (podrażnisz skórę), lekko przyłóż do wyschnięcia. Zmiana sposobu wycierania twarzy może być rzeczą, która widocznie poprawi stan Twojej skóry!

6. Nie myj twarzy, ani gorącą, ani zimną wodą – letnia woda da Twojej skórze ukojenie

Twarz jest wrażliwa na zmiany temperatur, traktuj ją jak skórę małego dziecka. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych podrażnień. Wybierz wodę letnią, ani nie zimną, ani nie ciepłą.

7. Czyste ręce – niby oczywista, ale pomijana zasada mycia twarzy

Brudne ręce mogą tylko pogorszyć stan Twojej skóry. Najpierw umyj dokładnie ręce, potem dopiero twarz.

Udostępnij post:

Najlepsze praktyki beauty w jednym miejscu! Przeczytaj o zagadnieniach skincare, pielęgnacji włosów czy makijażu w jednym miejscu. 

Zaloguj się